גלו את הסגולות המרפאות של שמן אורגנו

גלו את הסגולות המרפאות של שמן אורגנו

5 ביוני 2018 0 מאת ירון מור

יש להבחין בין שמן אורגנו לבין התבלין המוכר לנו כל כך – אורגנו. אורגנו התבלין הוא למעשה אזוב תרבותי ממשפחת השפתניים בעוד ששמן אורגנו הוא אזובית פשוטה ממשפחת השפתניים.

ניתן להשתמש בשמן אורגנו או בצורת נוזל או בתוך קפסולה. כך או כך, יש לוודא שהשמן מופק מצמח האורגנו הנכון, כאשר שיעור הריכוז של קרבקרול צריך לעמוד על לפחות 70%.

נראה שדווקא ביוון העתיקה החלו להכיר בסגולות של שמן האורגנו. הם גילו שיש לשמן איכויות מרפאות והם זיהו, כבר אז, את התכונות האנטי בקטריליות שלו, את התכונות האנטי ויראליות והאנטי טפיליות.

היום, יש כל כך הרבה שימושים לשמן אורגנו וכל כך הרבה יתרונות בריאותיים עד שחשבנו לרכז עבורכם את היתרונות העיקריים באופן מסודר. אם תמשיכו לקרוא תגלו…הכול.

באנר טבע בריא

אלפא – משקה חלבון שכולו בריאות – הסדרה הכחולה 1+1

  • ריכוז גבוה של פנולים. פנולים זה שם של קבוצת תרכובות אורגניות. את מרבית הסגולות המרפאות של שמן האורגנו ניתן לייחס לקרבקרול ולתימול, רכיבים שביכולתם להרוג חיידקים בגוף. לפנולים עוצמתיים אלו יש גם תכונות אנטי ויראליות, אנטי בקטריאליות ואנטי פרזיטים.
  • תכונות אנטי אוקסידנטיות ואנטי דלקתיות. דלקות מתרחשות בעצם כתוצאה מתגובה טבעית של הגוף לרעלנים, פציעות ואינפקציות והן עלולות להיות מסוכנות מאוד למערכות הגוף. שמן אורגנו מכיל בתוכו תכונות אנטי דלקתיות ואנטי אוקסידנטיות שלמעשה מונעות דלקות ובסך הכול מעצימות את חוסנן של מערכות הגוף ועמידותן. באשר לאנטי אוקסידנטים: מחקרים הראו שלשמן אורגנו יש פי 4 קיבולת של ORAC (Oxygen Radical Absorption Capacity) מזו המצויה באוכמניות ומזו הקיימת בויטמין E. ORAC מבטאת את היכולת ללכוד את הרדיקלים החופשיים האחראים על חמצון. ככל שהקיבולת גבוהה יותר, כך גדל ערכו של ה-ORAC וכך משתפר פוטנציאל הריפוי.
  • הפחתת הסיכון למחלות לב. תודות לתכונות האנטי אוקסידנטיות שלו שמן אורגנו נחשב ליעיל מאוד מפני האוקסידנט LDL, הידוע גם בשם "הכולסטרול הרע", ועל כן הוא נחשב לאפקטיבי במניעת מחלות לב.
  • מניעת סרטן. מוטציות רבות שמתפתחות בגוף גורמות למחלת הסרטן. בשמן אורגנו קיימים אנטי-מוטגנים שנחשבים למאוד יעילים במניעת סרטן.
  • שיפור המערכת החיסונית. שמן אורגנו יכול לשפר באופן משמעותי את התפקוד של המערכת החיסונית. הוא יעזור לנו למנוע הצטננויות, כאבי גרון ושיעולים למשל. אם תקחו 3 טיפות של שמן אורגנו כאשר אתם מקוררים, תוכלו לחוש בשיפור בתוך שעות ספורות. ואם תקחו שמן אורגנו במשך 5 ימים, כל הסימפטומים יעלמו כליל.
  • משפר את העיכול. הודות להימצאותם של הפנולים: קרבקרול ותימול, בשמן אורגנו, השמן אפקטיבי מאוד בהרגעת קיבה עצבנית, בעיות עיכול, קלקולי קיבה וכו'. הוסיפו 3 טיפות שמן אורגנו למשקה וגם תחושו הקלה בבטן וגם תנקו את הריאות מברונכיטים.
  • מטפל בכאבי שרירים. במקרה של כאבים בשרירים תוכלו לעסות את השרירים הדואבים בתערובת של שמן אורגנו ושמן קוקוס, מומלץ לעסות בכיוון הלב.
  • תכונות מרדימות. שמן אורגנו נחשב לחומר מרגיע ומרדים. כמות קטנה יכולה להקל מאוד על נדודי שינה.

יש כל כך הרבה יתרונות בריאותיים לשמן אורגנו, נסו להוסיף אותו לתפריט היומי שלכם ותיווכחו.