זה למה גם אתם צריכים להוסיף ספירולינה לחייכם

זה למה גם אתם צריכים להוסיף ספירולינה לחייכם

19 ביולי 2018 0 מאת ירון מור

כולנו יודעים שספירולינה היא סופר-פוד, ובכל זאת עדיין יש אנשים שמפחדים או מתביישים להוסיף ספירולינה לחייהם. או שאולי יש לכך סיבות? אולי הצבע הירוק הבהיר שלה? אולי ריח הים שמתלווה אליה? מה שלא תהיה הסיבה, שימו אותה לרגע בצד. אתם ממש לא חייבים לצרוך את האצה המופלאה הזו כמות שהיא, היום יש תוספי ספירולינה בכמוסות. אם עוד לא השתכנעתם, אז יש לנו כמה סיבות שבוודאי יגרמו לכם להוסיף ספירולינה לחייכם.

אתם טבעונים? אז זה במיוחד עבורכם.

ספירולינה היא לא רק סופר פוד, היא הכרח עבור טבעונים. מדוע? כי היא מכילה 150 אחוזים מכמות ה- B12 הדרושים כל כך לנו, הטבעונים, היא גם מכילה 4 גרם חלבונים ו – 80 אחוזים מהכמות הנדרשת של ברזל ביום. יש בה יותר מ – 880 אחוזים מכמות הויטמין A הדרושים לנו ביום, ואם אין די בזה אז היא גם מכילה כימיקל טבעי הידוע בשם PEA, שידוע כמשפר תפקודי מוח ומעודד ייצור של סרוטונין. אין זה פלא, אפוא, שאנשים קוראים לסיפרולינה "הויטמין הטבעי".

באשר לויטמין B12, הכל כך חשוב, ספירולינה מביאה בשורה של ממש. אם אתם טבעונים ורגישים או לא אוהבים מקורות אחרים ל- B12, למשל שמרים, אז הספירולינה בהחלט יכולה להחליף אותם. ויטמין B12, למי שלא יודע, משפר את מערכת העיכול, מטעין את הגוף באנרגיה ותורם למטבוליזם. בנוסף, ויטמין B12 גם מפחית דיכאון ומצב רוח ירוד ומשפר את תפקוד המוח.

אוהבים שייק? Smoothies? העשירו אותם בספירולינה

כפי שציינו קודם יש אנשים שהריח המתלווה לספירולינה או המראה הירקרק מונע מהם מלהנות מהיתרונות הבריאותיים האדירים שטמונים בספירולינה, וחבל. הם כנראה לא יודעים שאת הספירולינה אפשר לצרוך בכל מיני צורות: כתוסף תזונה או שניתן פשוט להוסיף אותה לשייק שלכם. טעמה יכול להיטמע היטב בשייק קקאו, וניל, בשייק תות, תמר, מאקה או בננה. מי שלא נרתע מהריח או מן הצבע יודע שטעמה של הספירולינה דווקא טעים. אמנם לא מומלץ לאכול אותה כך סתם כפי שהיאלמי שטרם התנסה וזו הפעם הראשונה, אבל היא בהחלט הולכת נפלא בשייקים ו- Smoothies.

'בוסט' לבלוטת התריס

האצה הירקרקה-כחולה הזו יכולה גם לשפר את התפקוד של בלוטת התריס, מאחר והיא עשירה ביודין ובמיקרו רכיבים מזינים. אמנם מרבית האצות נחשבות למשפרות את התפקוד של בלוטת התריס, אך ההרכב הייחודי של הספירולינה הופך אותה לאצה היעילה ביותר והיא ההחזר הכי טוב ויעיל שתמצאו להשקעה שלכם במידה ויש לכם בעיות בבלוטת התריס.

ספירולינה עשירה בכלורופיל

הצבע הירקרק המאפיין את הספירולינה אולי מרתיע אנשים מסוימים, כאמור, אך למעשה הוא הוכחה חיה לכך שהיא עשירה ומשופעת בכלורופיל. אז אל תסתכלו בקנקן, אלא מה יש בתוכו. כלורופיל מסייע באיזון החומציות בגוף ולכן יעיל נגד דלקות. בנוסף, כלורופיל מטהר את מערכת העיכול ומזין את הגוף ברמת התא. ואם אתם עושים כושר, אז חשוב שתדעו כי התכונות האנטי דלקתיות שבכלורופיל מזינות גם את השרירים.
שיהיה לבריאות!